Trendy v bydlení pro rok 2018

Být sám sebou – to je hlavním tématem bydlení pro rok 2018. Obklopte se věcmi, které se vám osobně líbí, věcmi, díky kterým se budete cítit příjemně a spokojeně. Pokud se ovšem chcete alespoň trochu inspirovat nejnovějšími trendy, přinášíme vám pár tipů na osvěžení interiéru.

MAXIMALISMUS

Velká změna oproti trendům roku 2017, z minimalistického pojetí domácnosti se přechází na pravý opak. Různé vzory, rozdílné materiály, vrstvy, vrstvy a vrstvy. Neplatí zde žádná pravidla souměrnosti. Že to neladí? Čím více, tím lépe! Záměrem je vytvořit až přehlcený prostor.

VÝRAZNÁ POHOVKA 

Zpravidla ten největší a nejdůležitější kus nábytku v obývacím pokoji musí být středem pozornosti a výrazná barva je klíčem k úspěchu. V oblibě je stále smaragdová nebo hořčičně žlutá, barvou roku 2018 se však stala ultra fialová. Doplněný o nejrůznější polštáře bude takový gauč nepřehlédnutelný.

KVĚTINY A KVĚTINOVÉ VZORY

Růže, pivoňky, šeřík. Ideální je jednoduchý vzor, který působí víc svěže a moderně, samotná grafika květů by měla být zvětšená. Drobné zobrazení květin je spíše chápáno jako moc tradiční a konzervativní. Závěsné kytky jsou velkým hitem a rostliny celkově pomohou rozzářit a zútulnit jakýkoli prostor.


ART DECO

Cokoli si pod tímto pojmem představíte, bude správnou volbou. Geometrické tvary, kontrastní barvy, umění, zaměření na detail, zvířecí vzory, luxus. Jakýkoli z prvků do svého interiéru zapojíte jistě vynikne. A to je přesně esencí stylu Art Deco.

TAPETY

Nebojte se experimentovat. Tapety jsou nástrojem k rychlé a razantní proměně. A to nejen ložnice či obývacího pokoje, nově jsou moderní především v koupelnách v podobě výrazného vzoru na stěnách a v kombinaci s jednoduchým bílým zařízením a bronzovými doplňky.BARVY, MATERIÁLY A VZORY

Jak už jsme zmínili, výrazné a syté barvy jsou letošní dominantou. Je však vhodné doplnit je mírnějšími a více přírodními barvami v teplých tónech. Příjemnou béžovou nikdy nic nepokazíte. Trendy jsou letos přírodní materiály a kovy. Mramor a kvalitní dřevo z módy pravděpodobně nikdy nevyjde, kovem sezóny se stalo zlato. Jakékoli zlaté detaily dekorací budou pomyslnou třešničkou na dortu.